Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 90

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php:90) in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/classes/le-forcessl.php on line 198

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php:90) in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/themes/curated/includes/functions/maha-posts-view.php on line 58
Nagroda Regionalna im. Michała Lengowskiego 2019 - forum prorodzinne

opis strony

Nagroda Regionalna im. Michała Lengowskiego 2019

Nagroda Regionalna im. Michała Lengowskiego 2019

Nagroda Regionalna im. Michała Lengowskiego 2019

napisała : Aleksandra Drzazgowska

 

„Nie ma nic smutniejszego na świecie od braku miłości. Widziałam, jak dzieci umierały, ponieważ nikt ich nie kochał.”

Święta Matka Teresa z Kalkuty

 

16 listopada 2019 roku  w Centrum Św. Jakuba w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia  Nagrody Regionalnej im. Michała Langowskiego  małżeństwu Teresie i Ryszardowi Górskim, od 16. lat prowadzącym Rodzinny Dom Dziecka w Ełku, za ufne przyjęcie od Boga daru wychowania dzieci porzuconych, bez rodziny, za wychowanie ich według chrześcijańskich zasad pielęgnowanych przez Małżonków w duchu odpowiedzialności i szacunku dla drugiego człowieka oraz Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Arka” im. Księdza Infułata Doktora Juliana Żołnierkiewicza.

O przyznaniu nagrody zdecydowała Kapituła Nagrody obradująca w składzie:

» ks. prał. kan. mgr lic. Romuald Zapadka – przewodniczący

» Zbigniew Połoniewicz – sekretarz

» prof. dr hab. Lucjan Jędrychowski – członek

» ks. dr Michał Tumkiewicz – członek

» Andrzej Taborski – członek

» Robert Bohem – członek

Być dobrym jak chleb…. tymi słowy Świętego brata Alberta pragnę zobrazować niezwykłe spotkanie ludzi dobrych, którzy w swej pielgrzymce przez życie pochylili się nad biednym , opuszczonym człowiekiem-  Dzieckiem Bożym. Sponiewierana i opuszczona Boża miłość znalazła schronienie i ciepło u ludzi dobrych. Dobroć to niezwykły dar , w którym człowiek ofiarowuje swój czas potrzebującemu  i  z  sercem pełnym miłości  pochyla się nad jego życiem.  Boże dłonie w ludzkich dłoniach Państwa Górskich i Pracowników Arki  niosą  pokój i miłość podopiecznym. Pani Aleksandra Drzazgowska , dziękując  za ten niezwykły dar przywołała pamięć  Księdza Infułata Juliana Żołnierkiewicza  i piękny list Państwa Górskich o przygotowaniach do Wigilii w ich wielkim rodzinnym domu pełnym dzieci.

Niezwykle wzruszająca chwila została uwieńczona pięknym podziękowaniem Pani  Teresy Górskiej .

W dniu 16.11.2019 w Olsztynie  otrzymaliśmy  XIX  Nagrodę Regionalną im. Michała Lengowskiego. Ten  ogromny zaszczyt i wyróżnienie zawdzięczamy Bogu i ludziom, którzy zauważyli, że Dobro które rodzi się w rodzinie jest cenne i warto Je pokazać w dzisiejszym świecie realnym a nawet medialnym. Niech promienie tego Dobra ogrzeją Miłość, która jest różnie postrzegana a nawet wykorzystywana.Nagrodę zawdzięczamy także naszym wszystkim  dzieciom i wnukom ponieważ  z nimi udało się nam utworzyć dużą i szczęśliwą rodzinę. Jedność powstająca z  różnorodności genetycznej jest uwieńczona Dobrem, które wypływa z każdej osobowości. Każdy jest inny, niepowtarzalny w swoich umiejętnościach i talentach. Jesteśmy z nich dumni. Z radością i spokojem patrzymy w ich przyszłość zaopatrzoną w bagaż wartości i zasad.Nagroda nas osobiście mobilizuje do dalszych działań i wyzwań na rzecz małżeństwa i rodziny.

Dużo nie znaczy źle to nasza dewiza życia, którą realizujemy od lat. Czasami są trudności i problemy ale one jeszcze bardziej nas jednoczą i przybliżają do siebie.

Nie ma ideałów ale są autorytety. Naszym marzeniem jest  być autorytetem w rodzinie.

Dlatego naszym zadaniem jest dawać Świadectwo  swoim życiem.

Teresa i Ryszard Górscy

Wymiana gorących z serca płynących podziękowań sprawiła, że z oczu wielu uczestników Spotkania popłynęły  łzy,  żywy obraz  najszczerszych uczuć.

Załączony film w pełni obrazuje przebieg tej pięknej i bardzo wzruszającej uroczystości.

Nagroda im. Michała Lengowskiego

Rodzina jako jedna z najważniejszych wartości, to hasło przyświecające organizatorom XIX Nagrody Regionalnej imienia Michała Lengowskiego. Dobrym przykładem dbałości o rodzinę są laureaci tegorocznej edycji nagrody, którzy przyjęli i wychowali pod swoim dachem ośmioro dzieci. Materiał Radosława Sołygi.

Opublikowany przez TVP3 Olsztyn Niedziela, 17 listopada 2019

Zdjęcie Łukasz Czechyra/FOTO GOŚĆ