Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 90

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php:90) in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/classes/le-forcessl.php on line 198

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php:90) in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/themes/curated/includes/functions/maha-posts-view.php on line 58
Spotkanie opłatkowe RDD 15 stycznia 2011 r. - forum prorodzinne

opis strony

Spotkanie opłatkowe RDD 15 stycznia 2011 r.

Spotkanie opłatkowe RDD 15 stycznia 2011 r.

Dnia 15 stycznia 2011 roku w Sali Konferencyjnej Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Warmińskiej odbyło się spotkanie opłatkowe rodziców zastępczych prowadzących na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego Rodzinne Domy Dziecka. Na program spotkania, którego organizatorem było Forum Prorodzinne.Stowarzyszenie Wspierania Działań Prorodzinnych złożyło się:
– Msza Święta z kazaniem,
– dzielenie się opłatkiem,
– montaż filozoficzno-literacki Aleksandry Drzazgowskiej z udziałem rodziców zastępczych,
– dyskusja na temat bieżących problemów zastępczego rodzicielstwa i wypracowanie tematyki majowych warsztatów.

Podczas liturgii Mszy Świętej sprawowanej przez Ks. Profesora Ryszarda Sztychmilera i Ks. dr Michała Tunkiewicza do wszystkich zaproszonych gości skierowano słowo duszpasterskie. W sposób szczególny podkreślono wartość pełnej rodziny dla harmonijnego rozwoju dziecka- biorąc za przykład historię Świętej Rodziny z Nazaretu. Miłość Boga do ludzi jest bezwarunkowa podkreślali duszpasterze i taką samą miłością powinni otaczać rodzice swoje dzieci.
Wiele serdeczności i życzeń pełnych miłości, pokoju i dobroci przekazano sobie nawzajem podczas dzielenia się opłatkiem. Te cudowne chwile, które zdawały się być dotykiem niebios przy wigilijnym stole uwieczniono pamiątkowym zdjęciem..
W montażu filozoficzno-literackim, Aleksandra Drzazgowska ukazała niezwykłą rangę Świąt Bożego Narodzenia w historii naszego narodu i każdej rodziny. Słowa szczególnej wdzięczności i najwyższego uznania skierowała do uczestniczących w spotkaniu rodziców zastępczych .Przyjąć opuszczone dziecię do swego domu, przekonywała Aleksandra Drzazgowska, to piękna realizacja najbardziej znaczących zdań Ewangelii „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych – Mnieście uczynili”. Na terenie naszego województwa funkcjonuje 10 rodzinnych domów dziecka. Jest to zdecydowanie za mało i dlatego należy przez cały czas jak najstaranniej dopracowywać się metod pozyskiwania rodzin do tej szlachetnej misji.
Następnie głosu udzielono rodzicom zastępczym, którzy w swoich wypowiedziach przybliżyli problemy dnia codziennego, opowiedzieli o minionych świętach i podzielili się refleksją – co skłoniło ich kiedyś do podjęcia tak szlachetnej misji. Uatrakcyjnieniem spotkania był pokaz zdjęć z przeżywanych Świąt Bożonarodzeniowych w poszczególnych rodzinach, prezentacja twórczości Teresy Górskiej (matki Domu Rodzinnego z Ełku) i wypowiedź jej córki Roksany, która podzieliła się refleksją na temat licznego rodzeństwa biologicznego i przybranego.
W toku dyskusji wskazano również tamatykę majowych warsztatów. Będzie nią seksualność osób niepełnosprawnych..
Na zakończenie spotkania obdarowano rodziców zastępczych prezentami dla dzieci ufundowanymi przez Amplico Life S.A. oraz Fundację Świętego Mikołaja.

 

napisała : Aleksandra Drzazgowska