Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 90

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php:90) in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/classes/le-forcessl.php on line 198

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php:90) in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/themes/curated/includes/functions/maha-posts-view.php on line 58
Nienazwane - forum prorodzinne

opis strony

 

Spotkanie opłatkowe dla małżeństw prowadzących rodzinne domy dziecka oraz powierzonych ich opiece dzieci – 25 stycznia 2015 r.

 napisała: Aleksandra Drzazgowska

 

25 stycznia br. w Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie odbyło się spotkanie opłatkowe dla małżeństw, które (w województwie warmińsko – mazurskim) prowadzą Rodzinne Domy Dziecka. W uroczystości uczestniczyły również powierzone ich opiece dzieci oraz członkowie Forum Prorodzinnego. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą odprawił ks. dr Michał Tunkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Forum Prorodzinne”. W słowie skierowanym do zebranych ks. Michał wyraził uznanie i wskazał słuchającym jak ważną rolę w życiu odgrywa właściwe odczytanie powołania, swoistej misji w realizacji powierzonych nam zadań. Trud rodzicielski to jedno z najważniejszych i niezwykle odpowiedzialne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

 

Drugą część spotkania, po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń uświetniła prezentacja bożonarodzeniowa przygotowana przez Aleksandrę Drzazgowską. W swym przesłaniu odniosła się do słów  Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, że „Nie ma na świecie, takiego drugiego kraju, gdzie Boże Narodzenie tak wrosło w historię i było przeżywane z taką dawką uczucia , jak w naszej Ojczyźnie.

 

 

Żywym obrazem tych słów była prezentacja slajdów z Wigilii w poszczególnych RDD.

Jak wielką moc mają te Święta niech świadczy fakt, że Św Matka Teresa z Kalkuty rozpoczęła swą pracę na rzecz biednych właśnie w Boże Narodzenie w 1948 roku. A jak wielkich rzeczy dokonała ta Skromna zakonnica. A zatem „ Idź i Ty czyń podobnie…”

 

Następnie Teresa i Ryszard Górscy (RDD Ełk) podzielili się refleksją z odbytej wiosną pielgrzymki po włoskich sanktuariach- podczas, której uczestniczyli w uroczystościach kanonizacyjnych dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Nasza grupa, wspominała Pani Teresa, ulokowała się przy Colosseum,choć dość daleko od Placu Świętego Piotra, to blisko telebimu.Mając przy telebimie miejsca siedzące mogliśmy bez ścisku i tłoku swobodnie oglądać kanonizację dwóch papieży. Najbardziej jednak osobistym  doświadczeniem była świadomość i rzeczywista odczuwalna opieka Ojca św Jana Pawła II  przez pryzmat wspólnie zaśpiewanej Barki z grupą Chorwatów i Niemców, każdy w swoim języku. Było to niezwykłe uczucie, zjednoczenie obcych ludzi poprzez piosenkę.

W dalszej części spotkania wręczono opiekunom zastępczym dyplomy uznania za  piękną realizację jednego z najbardziej znaczących  i najważniejszych zdań  Ewangelii:: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych – Mnieście uczynili”.

Dużym uatrakcyjnieniem spotkania opłatkowego była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich zebranych, a zwłaszcza  dzieci licznymi  upominkami.

Następnie podczas słodkiego poczęstunku dyskutowano o bieżących problemach rodzinnych domów dziecka, śpiewano kolędy. Tak upłynęło uroczyste  Spotkanie Opłatkowe. Niech pokój, dobroć, cierpliwość i roztropność towarzyszą nam przez kolejny rok, aby móc spotkać się znowu, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda i Dzieciątko Boże przywita nas błogosławiąc na kolejny rok.

Wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do wywołania uśmiechu na twarzyczkach obdarowanych  dzieci serdecznie dziękujemy.