Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 90

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php:90) in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/classes/le-forcessl.php on line 198

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php:90) in /home/klient.dhosting.pl/amalyska/forumprorodzinne.pl/public_html/wp-content/themes/curated/includes/functions/maha-posts-view.php on line 58
Spotkanie noworoczne 2017 - forum prorodzinne

opis strony

Spotkanie noworoczne 2017

Spotkanie noworoczne 2017

Spotkanie świąteczno-noworoczne małżeństw prowadzących rodzinne domy dziecka oraz
powierzonych ich opiece dzieci.

28 stycznia 2017

napisała : Aleksandra Drzazgowska

28 stycznia br. w Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Warmińskiej w Olsz-tynie odbyło się spotkanie opłatkowe dla małżeństw, które w województwie warmińsko – mazurskim) prowadzą Rodzinne Domy Dziecka. W uroczystości uczestniczyło mniej niż zwykle osób z powodu grasującej grypy. Na grypę za-chorował również ks. Michał i dlatego w tym roku nie było wyjątkowo Mszy Świętej.

Życzenia świąteczno-noworoczne złożyła przybyłym rodzinom wiceprezes Forum Teresa Antczak zaś Aleksandra Drzazgowska odmówiła Litanię do Świętej Rodziny. Następnie po wspólnej modlitwie, którą poprowadziła Teresa Górska (RDD Ełk) zaproszono wszystkich do świątecznego stołu
Drugą część spotkania uświetniła prezentacja filozoficzno – literacka przygotowana przez organizatorkę spotkania, Aleksandrę Drzazgowską.

 

Z okazji Nowego Roku życzymy sobie nawzajem szczęścia, ale przecież dla każdego z nas może ono oznaczać zupełnie coś innego. Szczęście nie ma jednej prostej definicji. Najczęściej kojarzy się z zadowoleniem, spełnieniem, pomyślnością, sprzyjającym splotem okoliczności. Profesor Władysław Tatarkiewicz szczęście definiuje jako pełne i trwałe zadowolenie z całości życia. Ten znakomity filozof traktat „O szczęściu” napisał podczas II wojny światowej. Właśnie wówczas gdy ludzie byli tak bardzo nieszczęśliwi, bo wychodził z założenia, że im bardziej człowiek jest nieszczęśliwy tym bardziej myśli o szczęściu. Nad szczęściem filozofowie głowili się od wieków, tworząc różne teorie i definicje tego stanu ducha.

Zdaniem profesor Marii Łopatkowej o szczęściu pisać jest trudno, natomiast przeżyć je jest znacznie łatwiej. Uśmiech dziecka, pierwsze słowa mama ,tata to dla rodziców,zdaniem Pani Marii, pełnia szczęścia.
Piękne świadectwo szczęśliwego rodzicielstwa przedstawiła podczas spotkania Lidia Suchecka z Trelkówka.
”Jesteśmy rodziną zastępczą od 11 lat, a od ponad dwóch 2 lat zawodową. W chwili obecnej pod naszą opieką przebywają: Sylwia lat 15, Karol lat 11, Jadwisia lat 10, oraz adoptowana przez nas Basia lat 4,5. Dzieci są bardzo sympatyczne, mądre i kochane, choć czasem sprawiają problemy. Sylwia interesuje się zwierzętami, uwielbia konie i psy, bardzo lubi czytać książki. Karol jest chłop-cem z ADHD przez co czasami sprawia problemy w szkole, ale jest bardzo wrażliwy i uczuciowy. Interesuje się motoryzacją, jego pasją jest jazda na quadzie, rowerze zaś zimą na nartach.
Jadwisia to nasza gwiazda, wspaniale śpiewa (bierze udział w konkursach) uczy się gry na pianinie, angielskiego i uwielbia czytać książki. Wszystko to osiąga przy niezdiagnozowanym (jeszcze), acz wielce prawdopodobnym (jak twierdzą lekarze) zespole FAS.
Basia to bardzo mądra i grzeczna dziewczynka. Uczy się tańca i języka angielskiego, uwielbia układać puzzle, wszelkie prace manualne, układa własne bajki i opowiadania, a potem razem z dzieciakami wystawia przedstawienia.
Mąż jest operatorem ciężkich maszyn budowlanych i interesuje się mechaniką. Ja w wolnej chwili lubię czytać książki, robię również ozdoby z worków osikowych. Jestem na drugim roku studium biblijnego w Olsztynie” (imiona dzieci zostały zmienione).

Dużym uatrakcyjnieniem spotkania był koncert kolęd w wykonaniu Julii i Zosi z rodziny Państwa Sucheckich oraz Ady z Domu Rodzinnego w Szczytnie. Występ dziewcząt zachwycił słuchających, a pozostałe dzieci ośmielił do popi-sów przy mikrofonie i zdobywania nagród.

W końcowej części spotkania dzieci losowały „szczęśliwą laurkę świąteczną.” Los wygrała Zosia i otrzymała dla licznej rodziny z Trelkówka matę do tańca.

 

Wszystkich przybyłych na spotkanie obdarowano z okazji Narodzin Dzieciątka Jezus licznymi upominkami świątecznymi. Wśród radości i szczęścia zgromadzonych Dzieci szybko upłynął czas tegorocznego spotkania.

Wszystkim Uczestnikom, Darczyńcom oraz Czytelnikom składam płynące z głębi serca życzenia doznania pełni radości z możliwości poznania i przyjęcia naszego Stwórcy i Odkupiciela jako bezbronnego, maleńkiego dziecięcia.
Szczęśliwego Nowego 2017 Roku.